Šťastní zamestnanci = prosperujúca firma. Staňte sa skvelým zamestnávateľom!

Blog - Podnikanie

Množstvo pracovných ponúk na inzertných portáloch stúpa. Problém uchádzačov nájsť si ideálne pracovné miesto sa prelína s nedostatkom kvalifikovaných pracovníkov pre voľné pozície. Prečo je to tak?

Šťastní zamestnanci = prosperujúca firma. Staňte sa skvelým zamestnávateľom!

Nekonečné možnosti vzdelávania a osobnostného rozvoja umožňujú každému dospelému človeku, aby si vybral zamestnanie, v ktorom bude šťastný nie len v deň výplaty. Každý túži dostať šancu prejaviť svoju kreativitu, mať dostatok komfortu počas pracovnej doby a prestávok a zdieľať priateľskú atmosféru spolu s kolegami.

Nečudo, že podniky, ktoré sa zameriavajú len na svoje zisky a pracovné výkony, postupne prichádzajú o skvelých pracovníkov. Vy, ako moderný podnikateľ, môžete takýmto stratám predísť. Venujte svojim zamestnancom pozornosť, ktorú potrebujú.

Vykročiť správnou nohou

Prvý deň v práci je pre novú posilu vždy mierne stresujúci. Ešte horší je vtedy, keď ho musí stráviť vybavovaním a zháňaním vecí, ktoré k svojej práci potrebuje.

Všetko mu vopred prichystajte – pracovný stôl, počítač, vlastný e-mail, služobný telefón, čokoľvek, čo bude v práci potrebovať. Prvý deň na ceste jeho novej kariéry sa už nikdy nezopakuje. Mali by ste na svojho nového človeka urobiť čo najlepší dojem.

Dokonalé zaškolenie je základom úspechu

Školenia a kurzy sú skvelé, mať zamestnancov, ktorí na sebe chcú neustále pracovať, ešte lepšie. Najviac sa však naučia práve praxou, na vlastných chybách.

Vašou úlohou, ako zamestnávateľa, je postupovať pri zaškolení nového zamestnanca podľa štrukturovaného programu a nespoliehať sa zaškolí sám, „hodený do vody“. „Nedávny prieskum ukázal, že v priemere trvá až osem mesiacov, kým sa nový človek plnohodnotne zapracuje,“ tvrdí Jitka Součková z personálnej agentúry Grafton, jednej z popredných spoločností, zaoberajúcich sa náborom zamestnancov.

8 mesiacov je dosť dlhá doba na to, aby ste svojej novej posile poskytli všetky potrebné informácie a praktické znalosti. Zvyšuje sa nie len vaša šanca získať verného profesionála, ale aj zvýšiť produktivitu firmy ako celku až o 50 % (vyplývajúc z prieskumov agentúry Grafton).

Učte sa od najlepších slovenských zamestnávateľov

Získať a zaškoliť dobrého zamestnanca je len polovicou úspechu. Skutočné zadosťučinenie nastáva, keď zistíte, že sa u vás cíti naplnený aj po niekoľkých rokoch práce. Že každé ráno vstáva a vykročí do práce s úsmevom.

Najlepší zamestnávatelia na Slovensku, podľa rebríčka, ktorý zostavila Profesia.sk, uverejneného v článku denníka Plus JEDEN DEŇ, vám poradia, vďaka čomu sú u nich zamestnanci veľmi spokojní. Pre spoločnosť Globallogic pracuje množstvo vzdelaných, pracovitých a kreatívnych ľudí. Prečo väčšina z nich pracuje pre Globallogic niekoľko rokov? Odpovie vám Štefana Lacko - Associate Vice President košického centra firmy Globallogic:

„Hlavné dôvody, ktoré vedú našich zamestnancov k tomu, aby u nás ostali pracovať niekoľko rokov, sú príjemné a moderné pracovné prostredie, kolektív ľudí ochotných vždy pomôcť, otvorené skoro až kamarátske vzťahy a komunikácia, zaujímavá práca, flexibilná pracovná doba, možnosť práce z domu, skvelé vianočné párty.“

Akékoľvek benefity, či už finančné, alebo také, ktoré spríjemnia každodennú prácu viete ponúknuť, urobte to. Najlepšou motiváciou je však zmysluplná práca s jasným zámerom.

U sebavedomých firiem nájdete presne stanovené ciele. Tie pomáhajú rásť aj zamestnancom. Dajte im vedieť, ktorým smerom sa chcete uberať.

„Ideálna situácia je, keď nie je potrebné motivovať zamestnancov k výkonu. To sa dá dosiahnuť tak, že pracujú s modernými technológiami, môžu sa profesne vzdelávať a napredovať, robiť na projektoch - produktoch, ktoré majú zmysel - uľahčujú ľudom každodenný život, zmierňujú bolesť, zachraňujú životy a pod. Naši zamestnanci majú možnosť robiť aj na rôznych prototypoch, kde si môžu vyskúšať buď najnovšie technológie, nové zaujímavé zariadenia , ako ja hovorím využívať "výdobytky vedy a techniky”. Za mimoriadne úspechy sú odmeňovani každoročnými oceneniami tak na lokálnej, ale aj globálnej úrovni, možnosťou účasti na medzinárodných konferenciách a aj finančne odmenení“, hovorí Štefan Lacko.

Ohľaduplnosť k životnému prostrediu

Okrem ústretovosti k zamestnancom je veľmi dôležité aj vystupovanie vašej spoločnosti voči okolitému svetu. Ukážte svetu svoj pocit zodpovednosti a buďte EKO. Pomôže to nie len prírode, ale aj vašej firme. Stane sa atraktívnejšou pre viac ľudí, vrátane zamestnancov.

Ako na to?

Základom by malo byť používanie ekologických materiálov na výrobu a minimalizovanie odpadu. Okrem toho máte nekonečné možnosti účasti na dobročinných akciách. Podľa prieskumov personálnej agentúry Grafton, sú až pre 79 % kandidátov na pracovné pozície príťažlivé firmy, ktoré sa aktívne angažujú v rôznych dobročinných projektoch.

Spoločensky zodpovedné konanie je jedným z dôvodov, prečo patrí DM Drogéria medzi najlepších zamestnávateľov na Slovensku. Firma podporuje a realizuje množstvo aktivít, zameraných na udržateľnosť životného prostredia, zdravý životný štýl a vzdelávanie.

Patria k nim napríklad zbery plastových vrchnákov, podpora grantového programu „Chceme si pomáhať“, zameraného na pomoc chorým a sociálne znevýhodneným ľuďom, Veselých včiel, Kliniky priateľov detí ale aj napríklad ženský beh, ktorý umožňuje zapojiť sa aj samotným zákazníčkam, či komukoľvek, kto sa rozhodne podporiť dobrú vec.

Príležitosti pomôcť komukoľvek v núdzi sa nachádzajú všade okolo nás. Nie je dôvod to odkladať.

V dobrom kolektíve ide práca od ruky

Čokoľvek spôsobí nepríjemnosti na pracovisku, je potrebné to napraviť. Stres je jednou z najčastejších príčin, prečo zamestnanci opúšťajú svoje miesta a hľadajú nové s nádejou, že raz budú pracovať v pokojnej atmosfére spolu s priateľskými kolegami. Dobrým vzťahom na pracovisku môže značne pomôcť aj manažment, ktorý rozumie svojim podriadeným na ľudskej úrovni.

„Manažér by mal odstraňovať dôvody, ktoré pracovný tlak spôsobujú, hovoriť s ľudmi a počúvať ich názory, navrhovať a realizovať zmeny, ktoré tímu pomôžu. Organizovať napr. teambuildingy, ktoré uvoľnia dusnú atmosféru a stmelia kolektív.“ vysvetľuje Štefan Lacko.

Poctivý šéf počúva a spolupracuje

Vedeli ste, že zamestnanci vo väčšine prípadov odchádzajú od svojich vedúcich, nie od firmy? Prísne autoritatívny postoj vedenia k zamestnancom sa už dávno nenosí. Dobrý podnikateľ vie, že najväčší progres môže dosiahnuť práve vtedy, keď načúva svojim zamestnancom. Nikdy neviete, s akým inovatívnym nápadom môže prísť.

Takáto komunikácia bude prínosom nie len pre vašu firmu, ale aj pre zamestnanca. Nikto sa nechce cítiť ako bezvýznamný „nástroj“ na plnenie noriem. Ako už spomínal pán Lacko, názory jednotlivcov si zaslúžia byť vypočuté.

Ďalšou častou požiadavkou zamestnancov je časová flexibilita. Majú predsa rodiny, záľuby, športové aktivity, aj potrebu oddychovať či cestovať.

Pokiaľ je to možné, načúvajte potrebám zamestnancov a snažte sa im vyhovieť. Nie každý zamestnávateľ dokáže zariadiť, aby mali pracovníci pohyblivú pracovnú dobu. Stále však hľadajte spôsoby, ako by sa u vás mohli cítiť slobodnejšie.

Pocit z dobre vykonanej práce je rovnako dôležitý, ako pocit slobody. Nechajte vašich zamestnancov realizovať sa, odmeňujte ich a oni vám budú nezameniteľnou oporou na ceste k úspechu.

Ak máte záujem zistiť čo najviac o tom, ako sa stať skvelým zamestnávateľom, prečítajte si nasledujúce tlačové správy spoločnosti Grafton. Nájdete v nich informácie o najčastejších požiadavkách uchádzačov o prácu, o dosahovaní produktivity, motivácií zamestnancov a mnoho ďalších.

Stačí zadať e-mail a sú vaše.